Dlaczego ludzie ogladaja seriale?

Dlaczego ludzie ogladaja seriale?

Oglądanie seriali jest popularne nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie.http://pik-okna.pl Seriale te są naprawdę bardzo często oglądane, można powiedzieć wręcz, że za często. Ludzie oglądają je dlatego, że mają zbyt dużo wolnego czasu. Ten wolny czas natomiast przekłada się bezpośrednio na to, że może być dowolnie wykorzystywany.Koncentrator zeolitowy A więc w sytuacji, kiedy ktoś ma tego czasu za dużo, to go po prostu marnuje i to często na coś takiego, jak oglądanie seriali.

Mało tego, niektórzy ludzie mogą się skarżyć na to, że nie mają zbyt dużo czasu, a to właśnie przez to, że w każdej wolnej chwili oglądają oni seriale, które później jak się okazuje tylko ograbiają ich z czasu. Oglądamy je dlatego, że one wciągają, widzimy w nich sposób na to, żeby spędzić wolny czas. Jednakże jak pokazuje praktyka z czasem pożerane jest coraz więcej cennych minut i godzin z naszego dnia.

Dlaczego ludzie ogladaja seriale?

To natomiast przekłada się automatycznie na pogorszenie naszej jakości życia. Jeżeli chcemy mieć dla siebie więcej czasu, to powinniśmy zrezygnować chociaż z części tych seriali, które nic nam nie dają. Jasne że były takie, które edukowały, uczyły i bawiły, ale to jednostkowe przypadki. Większość seriali stworzonych jest tak, żeby robić prawdziwą sieczkę z mózgu i by człowiek chciał po prostu taki serial cały czas oglądać. Jak widać nie jest to mądre, bowiem w ten sposób ograbiamy się z tego czasu, który można byłoby fantastycznie wykorzystać. Niemniej jednak ludzie nie myślą o tym, jak wiele siedzą przed telewizorem. Siedzą natomiast przed nim, bo nie potrafią sobie znaleźć żadnego, konstruktywnego zajęcia, które mogłoby je zaangażować na tyle, żeby ludzie ci pokochali co innego.

Jeżeli człowiek wie, że ma coś do zrobienia i to coś jest fajne, bo porzuci serial, po prostu nie będzie go oglądać. Oglądamy je dlatego, że tam prezentowane jest z pozoru realne życie. Wmawia nam się, że to, co pokazuje telewizja to samo życie. Tymczasem wcale tak nie jest, bo to są twory, które kreują telewizje po to, żeby zdobyć widzów. Natomiast widzowie to pieniądze, tak więc wszystko się skutecznie zapętla. Jeżeli chcemy oglądać seriale, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że to będzie nas wciągać, a co za tym idzie za każdym razem będziemy jeszcze bardziej przymuszeni do tego, żeby obejrzeć następny serial, by nie zgubić wątku.

Pal licho, kiedy są to takie seriale, jak 4400, Lost, Skazany na śmierć lub coś edukującego. Gorzej gdy to są zwyczajne szmiry o miłości i życiu, które z życiem nie ma nic wspólnego. Dlatego też jeśli chcemy coś oglądać, to myślmy o tym psychologicznym mechanizmie, który tym kieruje.

– autor artykułu