Minusy spedzania czasu przed telewizorem

Minusy spedzania czasu przed telewizorem

Telewizor to potężne medium, które w pewien sposób kreuje naszym życiem. Jednakże tak, jak mówi popularne powiedzenie, telewizja kłamie, dlatego nie powinniśmy się zbyt dużo na niej skupiać.documaster.pl Pierwszym minusem oglądania seriali i telewizji w ogóle jest po prostu strata czasu.pik-okna.pl/okna/okna-drewniane Tracimy ten czas, który moglibyśmy wykorzystać na coś lepszego. Natomiast w momencie, kiedy chcielibyśmy jakoś lepiej go wykorzystać, okazuje się, że już leci kolejny odcinek naszego kochanego serialu, a my porzucamy na rzecz tego wszelkie zajęcia.

Minusem spędzania czasu przez telewizorem jest też obciążanie wzroku. Niektórym osobom bardzo mocno obciąża on wzrok, a co za tym idzie nie powinny go one tak dużo oglądać.

Czasami przez telewizję nabywamy także złego obrazu rzeczywistości i złych wiadomości. Dlatego też trzeba filtrować to, co do nas dociera. Nie powinniśmy tego brać na słowo, bo po prostu nie jest to mądre. Dlatego też wszystko, co pojawia się w telewizji, przepuszczajmy przez własne filtry ocen.

– autor artykułu